Testujemy chiński autobus elektryczny

08 kwietnia 2024
MKS Krosno testuje elektryczny autobus chińskiej firmy King Long. Jest to autobus miejski klasy MIDI, model PEV9, całkowicie elektryczny, niskopodłogowy, przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych, z pomostem dla wózków inwalidzkich i dziecięcych. Do środy autobus można spotkać na trasie linii A.

Producentem testowanego autobusu jest chińska firma King Long, należąca do grupy Golden Dragon, która produkuje autobusy od 1988 r. i obecnie jest czołowym ich producentem na świecie.

Po ulicach Krosna jeździ model PEV9 o długości ok. 9,2 m, szerokości 2,45 m i wysokości 3,25 m, wyposażony w silnik mocy 245 kW, który na jednym ładowaniu ma zasięg ok. 300 km. Jednorazowo autobus może przewieźć do 62 pasażerów, z czego 26 na miejscach siedzących.

Autobus wyposażony jest w zestaw 18 kamer zapewniających doskonałą widoczność kierowcy i bezpieczeństwo pasażerom, zabudowaną kabinę kierowcy oraz w niską podłogę aż za drugie drzwi.

Napęd testowanego King Longa jest w 100% elektryczny, a zamontowana w nim bateria o pojemności 211 kWh wyprodukowana jest w technologii LFP i gwarantuje długą żywotność.

W Krośnie testowany jest autobus klasy midi, czyli jeden z najpopularniejszych autobusów miejskich, który jeździł już po ulicach Kraśnika, Dęblina, Puław i Mińska Mazowieckiego. Chcemy, aby kierowcy MKS Krosno i pasażerowie mogli sprawdzić autobus w lokalnych warunkach i na lokalnych trasach. Jego zasięg jest naprawdę imponujący, a poza tym ma naprawdę wiele ciekawych rozwiązań. Liczymy, że spotka się z pozytywnymi ocenami – powiedział Paweł Dzikowski, prezes spółki EV Motors z Lublina, wyłączny przedstawiciel marki King Long w Polsce.

Wyprodukowany w Chinach elektryk kursował już po Krośnie w piątek (05.04) i sobotę (06.04) na linii A i będzie kontynuował jazdę na linii A we wtorek (09.04) oraz w środę (10.04).


MKS Krosno testuje elektryczny autobus chińskiej firmy King Long. Jest to autobus miejski klasy MIDI, model PEV9, całkowicie elektryczny, niskopodłogowy, przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych, z pomostem dla wózków inwalidzkich i dziecięcych. Do środy autobus można spotkać na trasie linii A.
wróc do listy aktualności